Общинските съветници от ВМРО – БНД в София са твърдо "за" премахването на мигрантските центрове в кв. "Овча Купел", "Враждебна" и "Военна рампа". Също така те са против разкриването на нови такива на територията на столицата, и на територията на Република България, съобщиха от пресцентъра на ВМРО.
Според Воеводите гражданите на София не са забравили кризата от 2013 г., когато на територията на държавата ни бяха допуснати нелегални имигранти от Африка и арабския свят. Мигрантските центрове в споменатите райони на София бяха препълнени и проблемите за жителите на тези квартали не закъсняха – ограбени магазини, кражби, сбивания по улиците, изплашени жени (обект на сексуален тормоз от нелегалните мигранти), изнасилвания - дело на същите мигранти, трафик на хора без документи, както и пренос на пари и багажи с неясен произход.
"Наръганата с нож Вики, изнасилената студентка от Нов български университет, двата сигнала за изоставен багаж в центъра на София са част от случаите, които говорят, че не бива да има мигрански центрове на територията на столицата. Но освен това жителите на кварталите "Овча купел", "Враждебна", "Орландовци" и "Надежда" алармираха чрез множество протести за напрежението в районите с мигрантски центрове. Свободното придвижване на мигрантите превърна пл. "Лъвов мост" в територия, през която жителите и гостите на столицата ни се страхуваха да преминават. Понастоящем и днес територията на Лъвов мост е събирателен център на станция на метро, спирки на автобуси и трамваи, които се използват от по-възрастното население, за да достигнат до Женския пазар. Предстои нова опасност Лъвов мост да се превърне в афро-азиатска стена, през която преминаването да е невъзможно, нежелателно и опасно", пише в съобщението.
Оттам припомнят, че мюфтийството се възползва от количеството мигранти с мюсюлманско вероизповедание и се повдигна въпроса за втора джамия в София.
Разрешително за строителство на втора джамия няма, но ВМРО разкри наличието на такива нелегални храмове в кварталите "Люлин", "Орландовци" и "Кремиковци". Това са обекти, които се посещават и от мигранти с неясни идеология, цели и занимания.
"Новата мигрантска вълна от Турция към България може да бъде преносител на бойци на Ислямска държава. Съществува риск от разрастване на радикалните ислямски течения, каквито имаше в махалата в Пазарджик. Неконтролируемото навлизане на територията на страната ни може да донесе различни болести и епидемии", категоричен е Владимир Митов – председател на ВМРО – София и общински съветник в Столичния общински съвет.
"Новото нахлуване на нелегални мигранти от Турция заплашва препълването на мигрантските центрове, както и нуждата за откриване на нови такива. Ние от ВМРО заставаме зад гражданите на София и алармираме, че сигурността в столицата и в страната ни ще бъде застрашена. Затова съществуващите центрове в София, а и в други места на страната, трябва да бъдат закрити, а в случай на навлизане на нелегални мигранти през държавната граница, те да бъдат задържани в центрове до границата и депортирани обратно в страните си по произход", смятат воеводите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Полша търси нови двигатели на растеж, за да се конкурира с големите играчи
Brexit направи Великобритания по-бедна
Италиански компании настъпват в Германия
Румънският президент нов министър-председател след оттеглянето на Еуджен Томак
Войната на САЩ с Иран ще бъде във фокуса на срещата на страните от Г-7
Украйна нанесе удари по руски химически завод и склад за гориво
Сомвати Амавася на 15 юни: Промени за 4 зодии според индийската астрология
Борисов за "Боташ": Най-проваленото нещо за България, и днес даваме 600 000 евро на турците
Умряла риба във Варненското езеро - проверка на място не установи проблеми
Войната по пътищата: Всеки ден пияни и дрогирани шофьори рискуват животи
Цените рязко падат: Кои храни поевтиняха през седмицата, някои с 20%
Ново наказание за Никола! Цолов загуби първото място в класирането
Везенков: Дълго време ще помним 2026 година
Чудото Цолов: Работим повече от всеки друг в шампионата
ЦСКА не се шегува! Червените „взривяват“ България с играч, струващ 8 млн. евро
Левски спори с унизил Лудогорец за играч за 1,5 млн. евро
ЦСКА се похвали с огромно постижение!
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма „Играта на играчките 5“
Защо да използвате в готвенето керамични чинийки ренде?
3 напитки, които стимулират метаболизма веднага след ставане
3 постни супи, които засищат
Нумерологична прогноза за 14 юни
50 детски игри за лятна ваканция без екрани
Наказание свали Никола Цолов от върха
"Карантината" получи международното отличие "Син флаг"
Борисов: Радев е прав. Асен Василев ни качи на шейната
Кола на "Пътна помощ" и пет автомобила изгоряха при пожар
Тръмп: Споразумението с Иран е близо
Басейнова дирекция с първи коментар за умрялата риба във Варненското езеро
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
Опровергано: Пирамидата в Индонезия не е толкова стара, колкото се твърдеше
SpaceX излиза на борсата с най-голямото първично публично предлагане в историята